Hakkımızda

Terra Mudurnu Kültür, Turizm ve Gayrimenkul Ticaret Anonim Şirketi, Mudurnu’nun ilk kültürel miras alan yönetim planının müellifi ve 2015-20 arasında alan başkanlığını yürütmüş olan Dr. Ayşe Ege Yıldırım tarafından 1 Temmuz 2021 tarihinde kurulmuştur. Vizyonu, “UNESCO Dünya Mirası adayı ve Cittaslow (Sakin Şehir) ünvanlı ‘Mudurnu Tarihi Ahi Kenti’nin üst düzey bir turizm destinasyonu ve gençlerin yaşamak isteyeceği bir ilçe olması için yerel kültür ve doğanın korunmasına dayalı sürdürülebilir ekonomi desteği ile yaşam kalitesi yüksek bir model” yaratmaktır. 

Bu vizyon doğrultusunda şirketin ana faaliyeti, Mudurnu’da acil korumaya ihtiyaç duyan önemli kültür varlıklarını korumak, onarmak ve verimli, sosyo-ekonomik yarar ve gelir getirici şekilde işletmek olarak tanımlanmıştır. Bu kültür varlıklarından bazıları, Mudurnu’yu Keşfet bölümünde tanıtılmaktadır.

2022 yaz döneminde restorasyonu biten ve işletmeye açılması planlanan Madanlar Konağı, Terra Mudurnu’nun ilk şubesi olarak hizmet vermeye başlayacaktır. Terra Mudurnu şirketi, sürdürülebilir kalkınma hareketiyle uyumlu biçimde kültür ve ekoturizm temelli kalkınma hedeflerini gerçekleştirme yolunda çalışmaya devam edecektir.

Bize katılmak ister misiniz?