Mudurnu’yu Keşfet

Mudurnu, Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu ilinde, tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan köklü, tarihi bir ilçedir. Erken Osmanlı döneminin önemli bir ticaret, zanaat ve kültür merkezi olan Mudurnu, Ahilik (hyperlink: Ahilik Geleneği ve Esnaf Duası) geleneğinin kültür birikimi ile gelişen anıtsal ve sivil mimari örnekleri ve etkileyici peyzaj bütünü sunmaktadır.

Osmanlı ticaret ve zanaat mirası, sultan camileri, 700 yıllık Esnaf Duası’nın devam ettiği çarşı, ve zengin ahşap konut dokusu dahil, çok sayıda somut ve somut olmayan kültür ve tabiat varlığı barındıran, dar ve sessiz bir vadi içinde konumlanan  ilçe merkezi, 2015 yılında CittaSlow (Sakin Şehir) unvanını aldı ve ‘Mudurnu Ahi Kenti’ olarak UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dahil oldu. Doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri ile Mudurnu, İstanbul-Ankara arasında ve Abant Gölü’ne çok yakın olmasına rağmen, hala az bilinen bir mücevher.

Mudurnu Turizm Haritası
Tarihi Ahi Kenti Mudurnu için 2016 yılında Mudurnu Belediyesi tarafından hazırlanan Mudurnu turizm haritasını, Terra Mudurnu Kültür, Turizm ve Gayrimenkul Ticaret A.Ş. olarak güncelledik. İlçenin kültür varlıkları, ziyaret noktaları, önemli kamusal yapılarını ve nirengi noktalarını bu haritada bulabilirsiniz.